صفحه اصلی
نقشه سایت
تماس با ما
ورود به سیستم
پنج شنبه ٠٤ بهمن ١٣٩٧  -  
دفتر  آمار  و فناوری  اطلاعات
صفحه اصليدرباره ماخدمات الکترونیکیخدمات پورتالتماس با ما همایش ملی آمار در نظام سلامت
بازديد اين صفحه :  91067
بازديد امروز :  129
کل بازديد سایت :  10803771
بازديدکنندگان آنلاین :  1
زمان بارگزاری : 0.39 ثانیه
موقعیت:  صفحه اصلي > دفتر آمار و فناوري اطلاعات > تحقيق و توسعه 
»  تحقيق و توسعه
 

 
توجه مهم:

برای تسریع و سهولت در دسترسی سریع تر به پاسخ های خود، به همت مدیریت واحد تحقیق و توسعه فروم سایت راه اندازی گردید. از این پس با مراجعه به فروم در صورتی که سوال شما قبلا مطرح نگردیده است، سوال خود را در قسمت مناسب مطرح نمایید.
کارشناسان این واحد در کمترین زمان ممکن به سوالات شما پاسخ خواهند داد.

 
توسعه به­ کارگیری سامانه­ های اطلاعات بیمارستانی در بیمارستان­های کشور و توسعه روزافزون سیستم­های اطلاعاتی جدید،  لزوم تدوین شاخص­هایی جهت ارزشیابی نرم­افزارهای تولید شده جهت به ­کارگیری نرم­افزارهای با قابلیت بهتر در حوزه بیمارستانی را ضروری می­نماید.
در این راستا دفتر آمار و فناوری اطلاعات از سال 87 با کمک اساتید، خبرگان و ذینفعان این حوزه اقدام به تدوین اجزاء کارکردی سیستم­های اطلاعات بیمارستانی نمود و در نهایت مجموعه­ای از شاخص­های عملکردی برای یک سیستم اطلاعات بیمارستانی نمونه تدوین شد و درقالب چارچوبی برای سایر مولفه­های کارکردی این گونه سیستم ها ارائه گردید.
فرآیند ارزیابی از طریق اعلان فراخوان در سایت دفتر آمار و فناوری اطلاعات و همچنین ارسال شاخص­ها و تبیین اهداف ارزیابی به شرکت­های شناسایی شده فعال در این بخش اعلام گردید که بیست شرکت توسعه­ دهنده در ارزیابی شرکت نمودند و برای آنها گواهینامه ارزیابی عملکردی صادر شد.
نتیجه ارزیابی انجام شده به همراه چارچوب ارزیابی برای استفاده کلیه بیمارستان­ها و دانشگاه­های علوم پزشکی در  قالب اسناد ذیل اعلام می­گردد. بدیهی است کلیه بیمارستان­ها و دانشگاه­های علوم­پزشکی ملزم به استفاده از نرم­افزارهای دارای گواهینامه ارزیابی عملکردی وزارت بهداشت می­باشند.

 
   دانلود فایل : HIS Evaluation Result v.0.3.pdf           حجم فایل 14268 KB
   دانلود فایل : HIS_Evaluation.pdf           حجم فایل 540 KB
سرویس‌ها و سامانه‌ها