صفحه اصلی
نقشه سایت
تماس با ما
ورود به سیستم
سه شنبه ١٩ آذر ١٣٩٨  -  
مرکز  آمار  و فناوری  اطلاعات
صفحه اصليدرباره ماخدمات الکترونیکیتماس با ما ثبت اطلاعات سامانه ها
بازديد اين صفحه :  5829
بازديد امروز :  141
کل بازديد سایت :  11118259
بازديدکنندگان آنلاین :  3
زمان بارگزاری : 0.23 ثانیه
»  سرویس هاي سپاس
 

سرويس استعلام هويت

سرویس استعلام هویت سرویسی بر روي سپاس(سامانه پرونده الکترونیک سلامت) است که می توان از آن برای استعلام هویت افراد با استفاده از کد ملی استفاده نمود. متدهای این سرویس امکان دریافت اطلاعات فرد با استفاده از کد ملی و یا مطابقت مشخصات ارائه شده با کد ملی فرد را فراهم می آورد.
از آنجایی که دسترسی به اطلاعات هویتی افراد تنها می بایست توسط افراد تایید صلاحیت شده صورت پذیرد، لذا برخی ملاحظات امنیتی برای دسترسی به این سرویس در نظر گرفته شده است تا افراد حقیقی یا حقوقی که اقدام برای دسترسی به سرویس می نمایند کاملا قابل شناسایی بوده و امکان تعیین هویت دقیق آنها در فضاي شبکه شمس و سپاس، امکان پذیر باشد.
کاربر برای استفاده از این سرویس نیاز به یک توکن(Token) سخت افزاری خواهد داشت که توسط آن دسترسی به سرویس برای وی فراهم خواهد شد. اطلاعات هر فرد استعلام کننده که از این پس صاحب توکن نامیده می شود، بر روی آن موجود بوده و هر توکن یک شماره سریال منحصر به فرد خواهد داشت.  جهت استفاده از سرویس استعلام هویت، کاربر باید توکن اختصاصی خود که به نام وی صادر شده است را به سیستم متصل کند تا بتواند از سرویس استفاده نماید و بدین ترتیب می توان دقیقا تشخیص داد که چه کسی و در چه زمانی برای چه شماره ملی، از سرویس استعلام هویت استفاده کرده است.
اسناد و راهنماهای مورد نیاز جهت درخواست این سرویس در همین صفحه قرار داده خواهد شد.

سرویس‌ها و سامانه‌ها