صفحه اصلی
نقشه سایت
تماس با ما
ورود به سیستم
دوشنبه ٠٣ ارديبهشت ١٣٩٧  -  
دفتر  آمار  و فناوری  اطلاعات
صفحه اصليدرباره ماخدمات الکترونیکیخدمات پورتالارتباط با ما
بازديد اين صفحه :  350078
بازديد امروز :  120
کل بازديد سایت :  10403081
بازديدکنندگان آنلاین :  8
زمان بارگزاری : 0.25 ثانیه
موقعیت:  صفحه اصلي > اخبارسايت 
»  اخبار > امضاء تفاهم نامه طرح USO سلامت توسط وزرای بهداشت و ارتباطات / اتصال ده هزار روستای محروم به شبکه اطلاعات کشوری وزارت بهداشت
 


  چاپ        ارسال به دوست

در نمایشگاه الکامپ انجام شد؛

امضاء تفاهم نامه طرح USO سلامت توسط وزرای بهداشت و ارتباطات / اتصال ده هزار روستای محروم به شبکه اطلاعات کشوری وزارت بهداشت

همزمان با نمایشگاه الکامپ، به عنوان بزرگترین رویداد تجاری سالانه در عرصه تولید و عرضه محصولات و خدمات صنایع الکترونیک و کامپیوتر کشور، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، درمان، و آموزش پزشکی در برنامه ای مشترک، آغاز طرح USO سلامت کشور را به امضاء مشترک رساندند.
به گزارش وبدا، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان وزارتخانه پیشروی دولت در زمینه خدمات دولت الکترونیک مصمم شد با همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دسترسی به خدمات الکترونیک برخط پرونده سلامت خود را در قالب طرحی مشترک در زیرمجموعه طرح USO، با عنوان USO سلامت، برای کلیه روستاییان و مراکز و واحد های خدمات سلامت روستایی کشور فراهم سازد.
بر اساس این طرح، کلیه روستاهای بدون اتصال به شبکه ملی اطلاعات کشور و شبکه ملی سلامت با فراهم سازی زیرساخت های لازم به شبکه اطلاعاتی کشور پیوسته و زمینه برقراری خدمات برخط الکترونیک پرونده سلامت محقق می شود.
این طرح در نهایت، نزدیک به ده هزار روستای محروم از شبکه کشوری خدمات الکترونیک سلامت را به شبکه اطلاعات کشوری وزارت بهداشت متصل خواهد کرد.
سامانه برخط پرونده الکترونیک سلامت کشور یکی از بزرگترین و وسیعترین پروژه های خدمات الکترونیک در حوزه سلامت کشور است که بر اساس ماده 35 قانون برنامه پنجم توسعه توسط وزارت بهداشت، درمان، و آموزش پزشکی در سطح محدودی آغاز و سپس همراه با برنامه تحول نظام سلامت وارد فاز گسترش واقعی خود به کلیه مراکز سرپایی و بستری دولتی در اقصی نقاط کشور شد. این مراکز شامل بیش از 20 هزار مرکز جامع سلامت، خانه بهداشت و واحد های مرتبط و نیز نزدیک به 600 بیمارستان دولتی و واحدهای زیر مجموعه می باشد.
طرح USO سلامت، به عنوان فاز نهایی تکمیل شبکه ملی سلامت در گستره خدمات الکترونیک سلامت روستایی، تحقق بخش امید روستاییان کشور برای دستیابی به خدماتی موثر، پایدار، و جامع می باشد.
گفتنی است: طرحUSO ، طرح تسهیل و توسعه دسترسی به خدمات الکترونیکی در مناطق روستایی و کمتر توسعه یافته، با هدف ایجاد بسترهای لازم برای توسعه کسب و کارهای روستایی و کمک به توسعه پایدار روستاهاست که توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات پایه ریزی و در حال اجراست./


١٧:٢٦ - جمعه ٢٦ آذر ١٣٩٥    /    عدد : ١٥٥١٩١    /    تعداد نمایش : ١٠٣١خروج
سرویس‌ها و سامانه‌ها