صفحه اصلی
نقشه سایت
تماس با ما
ورود به سیستم
چهارشنبه ٠٩ بهمن ١٣٩٨  -  
مرکز مدیریت  آمار  و فناوری  اطلاعات
صفحه اصليدرباره ماخدمات الکترونیکیتماس با ما ثبت اطلاعات سامانه ها
بازديد اين صفحه :  427292
بازديد امروز :  401
کل بازديد سایت :  11168110
بازديدکنندگان آنلاین :  1
زمان بارگزاری : 0.29 ثانیه
موقعیت:  صفحه اصلي > اخبارسايت 
»  اخبار > با حضور رییس مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت و رییس سازمان امور استخدامی کشور در بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی الکامپ صورت گرفت؛
 


  چاپ        ارسال به دوست

به نقل از وبدا

با حضور رییس مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت و رییس سازمان امور استخدامی کشور در بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی الکامپ صورت گرفت؛

واگذاری توکن های سخت افزاری مراکز ارائه دهنده خدمات سلامت از طریق دفاتر پیشخوان دولت

رییس مرکر مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت گفت: با واگذاری توکن های سخت افزاری مرکز ارائه دهنده خدمات سلامت به دفاتر پیشخوان دولت، تبادل اطلاعات بر بستر امن پرونده الکترونیک سلامت صورت می گیرد.

دکتر حمیدرضا صفی خانی، در حاشیه مراسم واگذاری توکن های سخت افزاری مرکز ارائه دهنده خدمات سلامت که با حضور رییس سازمان امور استخدامی کشور در غرفه وزارت بهداشت برگزار شد، در گفت و گو با وبدا اظهار کرد: پرونده الکترونیک سلامت فرآیندی پویا است؛ همزمان با پویایی پرونده الکترونیک سلامت، محصولات پرونده الکترونیک سلامت نیز استخراج می شود و می توان محصولات پرونده الکترونیک سلامت را در اختیار مردم و سایر ذی نفعان‌ قرار داد. به عنوان مثال، استقرار برنامه های مبتنی بر سرویس های تلفن همراه می تواند با دسترسی های مدیریت شده، فضایی را برای کسب و کارهای نوپا و استارت آپ ها  فراهم کند که در این فضا با تبادل اطلاعات از درگاه پرونده الکترونیک سلامت، کسب و کار خود را رونق دهند و مردم نیز بتوانند، در بستری امن به وسیله تلفن های همراه خود، اطلاعات درمانی خود را دریافت کنند.

دکتر صفی خانی در ادامه افزود: نظام سلامت الکترونیک فضایی است که خدمات سلامت به صورت یکپارچه و در قالبی قابل حمل و تبادل به مردم ارائه می شود.

 رییس مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات  وزارت بهداشت با بیان این که استقرار پرونده الکترونیک سلامت یکی از حوزه های نظام سلامت الکترونیک محسوب می شود، تصریح کرد: در این نظام، خدمات سلامت در بستری امن به شکل مدیریت شده از سطوح پایه به سطوح تخصصی ارائه می شود و زمینه ارجاع الکترونیک را فراهم می کند.

به گفته وی، استعلام هویت، استحقاق سنجی، ارجاع الکترونیک میان سطوح از دیگر کارکردهای سامانه پرونده الکترونیک سلامت محسوب می شود.

دکتر صفی خانی با اشاره به این که الکترونیکی شدن خدمات سلامت در صرفه جویی وقت و هزینه موثر است، افزود: همچنین ارسال الکترونیک اسناد به سازمان های بیمه گر از دیگر خدمات این سامانه است.

وی با تاکید بر این که سامانه پرونده الکترونیک سلامت درگاه تبادل اطلاعاتی است که با رخدادهای سلامتی مردم مرتبط است، عنوان کرد: این سامانه ضمن مدیریت منابع باعث کاهش و حذف خطاهای پزشکی می شود و درمانگر می تواند با استناد به سوابق پزشکی افراد، درمان بیمار را شروع کند و اطلاعات درمانی بیمار میان سطوح‌ تبادل شود.

دکتر صفی خانی در پایان خاطرنشان کرد: نظام سلامت الکترونیک، عدالت، کارایی و کیفیت در ارائه خدمات درمانی را به دنبال خواهد داشت./۲۰۳


١٥:٢٨ - شنبه ٢٩ تير ١٣٩٨    /    عدد : ١٩٣٢٢٢    /    تعداد نمایش : ٧٩٢خروج
سرویس‌ها و سامانه‌ها