صفحه اصلی
نقشه سایت
تماس با ما
ورود به سیستم
چهارشنبه ٠٩ بهمن ١٣٩٨  -  
مرکز مدیریت  آمار  و فناوری  اطلاعات
صفحه اصليدرباره ماخدمات الکترونیکیتماس با ما ثبت اطلاعات سامانه ها
بازديد اين صفحه :  427296
بازديد امروز :  419
کل بازديد سایت :  11168128
بازديدکنندگان آنلاین :  2
زمان بارگزاری : 0.46 ثانیه
موقعیت:  صفحه اصلي > اخبارسايت 
»  اخبار > برنامه اجرایی توسعه پرونده الکترونیک ایرانیان تشریح شد
 


  چاپ        ارسال به دوست

به نقل از وبدا

برنامه اجرایی توسعه پرونده الکترونیک ایرانیان تشریح شد

در اولین روز برگزاری بیست و پنجمین نمایشگاه الکامپ، نشست خبری با عنوان تشریح برنامه اجرایی توسعه پرونده الکترونیک ایرانیان حضور رئیس مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات، برگزار شد.

 به گزارش وبدا؛ دكتر حمیدرضا صفی خانی در حاشیه بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی الکامپ، و در نشست خبری تشریح برنامه اجرایی توسعه پرونده الکترونیک ایرانیان، اظهار کرد: یکی از برنامه هایی که وزارت بهداشت مكلف به راه اندازي آن است، راه اندازی پرونده الکترونیک سلامت برای تمام مردم کشور است.
 وی ادامه داد: پرونده الکترونیک سلامت درگاهی است که مردم می توانند با ثبت اطلاعات در آن از سطوح مختلف خدمات بهداشتی و درمانی برخوردار شوند.
 دكتر صفی خانی با تاکید بر اینکه اطلاعات در پرونده الکترونیک سلامت کاملا محرمانه است، افزود: اطلاعات سلامت مردم تنها در اختیار پزشکان قرار می گیرد و برای سایرین قابل دسترس نیست.
 وی اضافه کرد:پرونده الکترونیک سلامت زمینه ساز برقراری عدالت در حوزه سلامت بین مردم در اقشار مختلف است.
 رییس مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه در نسخه های بعدی انواع نسخه نویسی برای صندوق های بیمه گر، داروخانه ها و در نهایت مطب های خصوصی اجرا خواهد شد، افزود: تمام داروها با کد مورد نظر در سامانه ثبت می شوند و ما می توانیم از میزان مصرف دارو و اینکه دارو برای چه کسی و به چه میزان تجویز شده مطلع شویم.
 وی در پایان با تاکید بر اینکه با استفاده از این سرویس، سازمان غذا و دارو مسیر توزیع دارو تا رسیدن به مصرف کننده را رهگیری می کند، اظهار کرد: اجرای طرح ردیابی و ارسال دارو از طریق سازمان غذا و دارو کنترل می شود.
 گفتني است؛ بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیکی (الکامپ) با حضور موثر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از روز پنج شنبه 27 تیر ماه به مدت 4 روز در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود. همچنین، وزارت بهداشت در نمایشگاه امسال الکامپ، در سالن شماره 41، ویژه دولت الکترونیک حضور خواهد داشت./٢٠٧


١١:٥٤ - پنج شنبه ٢٧ تير ١٣٩٨    /    عدد : ١٩٣١٥١    /    تعداد نمایش : ٤٦٢خروج
سرویس‌ها و سامانه‌ها