صفحه اصلی
نقشه سایت
تماس با ما
ورود به سیستم
چهارشنبه ٣٠ آبان ١٣٩٧  -  
دفتر  آمار  و فناوری  اطلاعات
صفحه اصليدرباره ماخدمات الکترونیکیخدمات پورتالتماس با ما همایش ملی آمار در نظام سلامت
بازديد اين صفحه :  383795
بازديد امروز :  741
کل بازديد سایت :  10739198
بازديدکنندگان آنلاین :  6
زمان بارگزاری : 0.67 ثانیه
موقعیت:  صفحه اصلي > اخبارسايت 
»  اخبار > با استقرار نظام ارجاع خدمات دهی بهتر و هزینه ها مدیریت خواهند شد/ نظام ارجاع یک تجربه بین المللی است و نشان داده که در پیشگیری، درمان و کنترل منابع بسیار موثر بوده است
 


  چاپ        ارسال به دوست

وبدا

با استقرار نظام ارجاع خدمات دهی بهتر و هزینه ها مدیریت خواهند شد/ نظام ارجاع یک تجربه بین المللی است و نشان داده که در پیشگیری، درمان و کنترل منابع بسیار موثر بوده است

به گزارش وبدا، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه مراسم بهره برداری از اولین سامانه نظام ارجاع الکترونیک سلامت در دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: با اجرای برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع به پیشگیری و خودمراقبتی ، ارتقای سطح دانش بهداشتی مردم و نیازمندان کمک می شود.

 

دکتر هاشمی با اشاره به اینکه نظام ارجاع در کشور توسط بهورزان و مراقبان سلامت و پزشکان عمومی انجام می شود که کار پزشکان خانواده را نیز انجام می دهند، گفت: بنابراین، خدماتی که دولت، در آینده و در قالب بیمه ها حمایت مالی می کند همه در قالب نظام ارجاع شکل می گیرد.


وی در ادامه افزود: در نظام ارجاع در روستاها، بهورزان و در شهرها نیز مراقبان سلامت و پزشکان عمومی تشخیص اولیه را داده و در صورت نیاز بیمار را به متخصص ارجاع می دهند که در این راستا نوبت دهی، پزشک متخصص و مرکز مورد نظر به صورت الکترونیکی و یکپارچه انتخاب می شود و حتی تشخیص ها هم بین دو سطح یک و دو مشخص است و پزشک از نتایج کار مطلع می شود.

وزیر بهداشت با بیان این که با اجرای نظام ارجاع، هم مردم بهتر راهنمایی خواهند شد و هم هزینه ها کنترل می شوند، افزود: همچنین از دریافت خدمات اضافی و تقاضاهای القایی نیز پیشگیری خواهیم کرد.
دکتر هاشمی گفت: از آنجایی که نظام ارجاع یک تجربه بین المللی است و نشان داده که در پیشگیری، درمان و کنترل منابع بسیار موثر بوده است لذا امیدواریم که اجرای این برنامه، راه گشای ما نیز باشد .

وزیر بهداشت در ادامه گفت: بالاخره در پایان دولت یازدهم و بعد از 12 سال که اجرای نظام ارجاع در برنامه های دوم، چهارم، پنجم و ششم توسعه پیش بینی شده بود؛ این برنامه در استان گلستان و به موزات آن در 9 استان دیگر اجرا شد در این راستا باید تغییر رفتار ایجاد شود اگرچه بسیار سخت است ولی چاره کار همین است.

دکتر هاشمی در پایان افزود: باید نه تنها از نظر شکلی بلکه از نظر محتوایی نیز تلاش کنیم که نظام ارجاع استقرار کاملتری پیدا کند و ارائه خدمات افزایش یابد.

 


٠٨:٤٧ - دوشنبه ٩ مرداد ١٣٩٦    /    عدد : ١٦٤١٥٢    /    تعداد نمایش : ٩٢٠خروج
سرویس‌ها و سامانه‌ها