صفحه اصلی
نقشه سایت
تماس با ما
ورود به سیستم
شنبه ٢٨ مهر ١٣٩٧  -  
دفتر  آمار  و فناوری  اطلاعات
صفحه اصليدرباره ماخدمات الکترونیکیخدمات پورتالتماس با ما همایش ملی آمار در نظام سلامت
بازديد اين صفحه :  380061
بازديد امروز :  458
کل بازديد سایت :  10701116
بازديدکنندگان آنلاین :  1
زمان بارگزاری : 0.32 ثانیه
موقعیت:  صفحه اصلي > اخبارسايت 
»  اخبار > پیام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به مناسبت الكامپ
 


  چاپ        ارسال به دوست

پیام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به مناسبت الكامپ

تحول در نظام سلامت، تحول در تمامی ارکان و محورهای ارائه خدمات سلامت است. در کنار توسعه زیرساخت فیزیکی و انسانی، سامان یافتن نظام داده و اطلاعات حوزه سلامت نیز از اولویت‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این دوره بوده است. دسترسی به اطلاعات به‌روز و قابل اتکا، پایش کیفیت ارائه خدمات سلامت و روند پیشرفت شاخص‌های سلامت، از نیازمندی های تصمیم‌سازان و مدیران سلامت کشور است.

خوشبختانه کارنامه وزارت بهداشت در این حوزه نیز بسیار روشن و امیدوار کننده بوده است. این وزارت در هفته دولت، به عنوان وزارت پرچمدار نظام خدمات الکترونیک کل دولت شناخته شده و مورد لطف ریاست جمهوری در جشنواره شهیدرجایی دولت قرار گرفت. از زمان آغاز برنامه تحول سلامت، سامانه‌های اطلاعات سلامت از بخشی کوچک به تمامی بیمارستان های دولتی توسعه پیدا کرد، نظام اطلاعات سلامت بهداشتی پایه‌گذاری شد و تااین لحظه بیش از نیمی از جمعیت کشور را تحت پوشش قرار داده است. نظام پایش از تولید تا مصرف دارو در شبکه دارویی کشور پایه‌گذاری و به سرعت در حال توسعه است و رصدخانه تجمیع، تحلیل، و پایش نظام سلامت، که یکی از طرح های بی‌نظیر کنترل و فرماندهی اطلاعات نظام سلامت در منطقه است در حال شکل گیری و نهادینه شدن است.

در سامان بخشیدن و ارتقاءکیفیت خدمات سلامت در روزگار معاصر گریزی از فن‌آوری اطلاعات نیست. سازوکار حرکت داده‌های خدمات سلامت از محیط تا مرکز و تبدیل آن به شواهد علمی در تصمیم‌سازی و سیاست‌گذاری، همانند سیستم اعصاب مرکزی بدن آدمی است. باشد که به همت مدیران و جوانان کشور، استوار و ماموریت‌محور، در پشت سر گذاشتن چالش‌ها، بهینه سازی فرآیندها و کاستن آلام مردمان این سرزمین گام برداریم.

 


١١:٤٢ - سه شنبه ٢٤ آذر ١٣٩٥    /    عدد : ١٥٥٠٤٢    /    تعداد نمایش : ١٣٣٥خروج
سرویس‌ها و سامانه‌ها